Psichologas: moterims vyro nepakanka, reikia supermeno

Supermenas

Supermenas

Dailiosios lyties atstovės vyrams kelia žymiai aukštesnius reikalavimus nei vyrai. Psichologas Julius Tilvikas sako, kad šiuolaikinėms merginoms neužtenka, kad išrinktasis būtų tik gražus, tik turtingas ar tik geras partenris – joms reikia, kad jis turėtų visas šias savybes ir dar daugiau. Pažinčių svetainės flirtas.lt organizuota moterų apklausa atskleidė, kad joms svarbiausi vyro bruožai – suteikiamas saugumo jausmas, rūpestingumas ir šeimyniškumas.

„Tradicinius poros vaidmenis Lietuvos moterys ir merginos nusimetė labiau nei vyrai – jos nori užimti vyrų vietą santykiuose, bet dar nėra pasirengę perimti jų pareigų. Lietuvaitėms dar nepriimtina išlaikyti vyrą. Tačiau jos nėra priešiškos vyrų atžvilgiu, moterys nori pasidalinti pareigomis draugiškai, pagal modernias vertybes. Jei vyrai priims naujas žaidimo taisykles, jiems bus nesunku surasti antrąją pusę. Sunku bus tiems, kurie laikysis sovietmečiu ar dar seniau formuoto vyro įvaizdžio“, – aiškina pažinčių svetainės flirtas.lt rinkodaros vadovas Audrius Vrubliauskas.

Pasak psichologo  J. Tilviko, šiandien moterims yra kur kas sunkiau apsispręsti, kokio vyro jos nori. „Iš vienos pusės jas spaudžia tėvai, iš kitos – joms nėra, kur skubėti, kol nesutiks idealaus kandidato. Su didesnėmis ar mažesnėmis išlygomis, iš vyro jos tikisi visų geriausių savybių, o jei jų nėra – gyvena savo gyvenimą. Kartais jame turi ne vieną, o kelis vyrus, galinčius užpildyti vieni kitų trūkumus“, – sako psichologas.

Moterys, sulaukusios 35 metų amžiaus pradeda mažiau reikalauti iš vyrų. „Šioje amžiaus grupėje vyrų paklausa yra kur kas didesnė. Jos pradeda nerimauti, kad liks vienišos, ir skuba susirasti tinkamą tėvą būsimiems vaikams. Tačiau tinkamo amžiaus vyrai jau gerai supranta savo vertę ir dažniausiai žvalgosi jaunesnių merginų“, – pasakoja J. Tilvikas.

Apklausoje 22 proc. moterų teigė, kad joms svarbiausi partnerio bruožai – šeimyniškumas, rūpestis ir suteikiamas saugumo jausmas. Vyro patikimumas ir nuoširdumas labiausiai rūpi 16 proc. respondenčių. Tuo tarpu 15 proc. moterų teigia, kad vertina vyrus su humoro jausmu, o 14 proc. – atvirumo ir supratingumo svarbą. Tai, kad vyras privalo būti patrauklus ir seksualus teigė 11 proc. moterų.

Vos 7 proc. moterų svarbu, kad vyrai pasitikėtų savimi ir tik 3 proc. norėtų ambicingo ir karjeros siekiančio partnerio. 5 proc. respondenčių nurodė, kad vyras turėtų būti saikingai pavydus ir mokėtų valdytis, o 2 proc. jų svarbiausi vyro finansinė padėtis.

Apklausoje dalyvavo 885 moterys, antrosios pusės ieškančios bent vienoje lietuviškoje pažinčių svetainėje. Respondenčių amžius: 18–65 metai. Tyrimas atliktas 2015 m. lapkričio viduryje.